HISTORIE SILVA

V roce 1933, pouhých 14 let poté, co se orientačním běh stal závodním sportem, se spojují tři nadšení švédští šampioni, aby vylepšili své vybavení. Přichází s kompasem plněným tekutinou, která zajištuje přesnější navigaci a jednodušší používání. Značka SILVA byla zrozena. Ve stejnou dobu uvádíme na trh také naši první čelovou lampu, což se ukazuje jako vynikající startovní čára pro inovace v mnoha odvětvích sportu. I když se toho hodně změnilo, kompasy SILVA zůstávají volbou číslo jedna pro orienťáky po celém světě.

Jako firma jsme navigátorem plujícím kolem světa a řešícím různé problémy v oblasti pohybu napříč krajinou. Jako jednotlivci jsme všeobjímajícími dobrodruhy, stejně jako každodenně trénujícími sportovci.
Díky tomu jsme zapáleni do testování nových produktů a sbírání vlastních zkušeností. Stejně tak sbíráme postřehy od všech našich podporovaných ambasadorů po celém světě. Takto získané informace a zkušenosti přetavujeme do našich produktů.

Skandinávská rozmanitá a extrémně odlišná roční období, speciálně tmavé a chladné zimy, kladou vysoké nároky na outdoorové vybavení, které prověřují až na jejich limity – stejně tak nás. Myslíme, že jsme se této výzvě postavili. V posledních letech jsme obdrželi několik ocenění za naše inovativní a esteticky vyladěné čelové lampy. Jsme vděční za tato uznání za naši tvrdou práci, ale víme, že si nemůžeme dopřát chvíli odpočinku od neustálého hledání ještě lepších vlastností našich výrobků.

V dnešní době směřujeme naši pozornost na tři oblasti - sport, outdoor a profesionální produkty. Ve všech těchto odlišných oblastech najdete vhodné produkty právě pro vás, jako jsou čelové lampy, kompasy, krokoměry, dalekohledy, profesionální nástroje a související doplňky. Zároveň objevíte v našich výrobcích hrdý odkaz na naši bohatou a úspěšnou historii a neutuchající chuť po inovaci.

2023

Silva slaví 90 let od svého založení. Ocenění ISPO AWARD za inovativní řadu čelovek Free.

2022

Naše nejvýkonnější svítilna Spectra s 10 000 lumeny získává ISPO AWARD.

2021

Uvedeny kompasy pro orientační běh řady Arc Jet a Spike Jet s extra rychlou a stabilní střelkou Jet 2.0.

2020

Běžecké čelovky Trail Runner Free, s kabeláží vpletenou do elastické čelenky získaly za technologickou inovaci ISPO AWARD.

2016

První globální kompas. Díky unikátní střelce ho lze použít bez ohledu kde se nacházíte (severní / jižní polokoule).

2015

Představujeme technologii Flow Light, umožňuje plynule nastavit tvar světelného kužele podle sportovní aktivity.

2011

Blikačky Silva Tyto získávají ocenění OutDoor Industry Award. Švédská investiční skupina Karnell kupuje Silva Sweden AB.

2010

OutDoor Industry Award je ocenění, které získává čelovka Silva Ninox, zatímco model X-Trail získává ocenění ISPO OutDoor Award. Začínáme spolupracovat s týmem pro adventure závody - Team Silva Gerber Adventure.

2009

Čelová lampa Silva Trail Runner získává ocenění OutDoor Industry Award

2008

Silva slaví 75 let na trhu.

2008

Rovnoměrný rozptyl světla jak do dálky i do stran, to je Intelligent Light Technology.

2006

Novým majitelem Silva Sweden AB je společnost Fiskars Corporation

2005

O výrobky a obchod související s mořeplavbou se stará jediná společnost: Silva Nexus Marine AB

2004

Výroba se přesouvá do čínského závodu.

2003

Bavíme svět video-reklamou US Warship vs Lighthouse/Captain Hancock/USS Montana.

1992

Silva uvádí na trh první příruční GPS zařízení s digitílním kompasem a světě!

1981

Silva představuje její první elektronické produkty pro mořeplavbu.

1980

Instrumentverken získává veškeré akcie Bröderna Kjellström a 100% společnosti Silva Group tak vlastní zakladatelská rodina Tillanderů. Bröderna Kjellström je přejmenována na Silva Sweden AB.

1971

Björn Kjellström pomáhá se vznikem Americké asociace orientačního běhu v USA.

1960

Silva uvádí první náramkový kompas.

1955

Björn Kjellström vydává příručku Buď expert s mapu a kompasem. Prodalo se více než 500 000 výtisků.

1933

Společnosti Bröderna Kjellström a Instrumentverken daly vzniknout značce SILVA a především přicházejí na trh s revolučním výrobkem - kompasem plněným tekutinou. Dále je na trh uvedena první čelová lampa - Zeiler. Cena byla, z dnešního pohledu neuvěřitelných 0,8, Euro.

Používáme cookies, abychom mohli naše stránky upravit dle vašich potřeb.  Zavřít  Více.
Distrubutor SILVA pro Českou Republiku a Slovensko - VAVRYS CZ s.r.o., Uherskobrodská 983, 76326 Luhačovice | e-mail | e-shop